Zespół powstał w 2020 roku.Początkowo tworzyli go Marcin Bożek – bas, Piotr Drabarek -gitara, Sławomir Rodriguez Porębski
-conga, instrumenty perkusyjne.
Muzycy od samego początku grali własne utwory instrumentalne, oparte na stylistyce latynoskiej.
W graniu zespołu dominowała swobodna improwizacja. W lutym 2023 do zespołu dołączył gitarzysta Robert Piekarski i powstała idea nagrania płyty z tekstami i muzyką członków zespołu.
W czerwcu 2023 do zespołu dołączyła Monika Baran -wokalistka i skrzypaczka. W pazdzierniku b.r nagrany został materiał na płytę w North Studio
zrealizowany przez Przyjaciela zespołu Tadeusza Korthalsa.
Zobacz zdjęcia z koncertu
Poznaj El Viento
Sławomir Rodriguez "Porębski"
muzyk - perkusjonista z ponad 35-letnim stażem.
Współzałożyciel, członek, lider szeregu zespołów, między innymi:
NO LIMITS, LESZCZE, IKENGA, ROOTS CAFE, GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA, MIRIAM, HELLO, ROCKA’S DELIGHT, ORQUESTA SAMBA PICANTE, HIMEROS, CAFE Y SON, DŻEMBERSI, EBANAKOMA ,TARABAN…
Debiutował w zespole BÓM WAKACJE W RZYMIE, współtworzącym na początku lat osiemdziesiątych Niezależną Scenę Gdańską.
Muzykoterapeuta, instruktor muzyczny i teatralny, pracujący z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, seniorami oraz z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
Uczestnik, współautor i współreżyser szeregu projektów teatralno-muzycznych, w Polsce, Portugalii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.
Autor tekstów, członek ZAIKS.
Marcin Bożek
Muzyk, improwizator, nauczyciel.
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej 2003r.
Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo. Projekty koncertujące artystyczne i edukacyjne: „Olbrzym i kurdupel”, „Bass Solo”, „Double trouble”, „Gdynia Improvisers Orchestra”.
Współpracuje z Tomkiem Gadeckim, Krakow Improvisers Orchestra, Rafałem Mazurem, Mikołajem Trzaską i Kenem Vandermarkiem.
Monika Baran
wiolinistka oraz wokalistka
Wiolinistka oraz wokalistka o czarownym głosie, w
którym moc miesza się z subtelnością, dojrzałość z młodzieńczą
świeżością zaś jego barwa zachwyca.
Absolwentka Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia
im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Od wielu lat związana z
zespołami folklorystycznymi i folkowymi, m. in. Zespół Karczmarze z
Rzeszowa czy Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki
Rzeszowskiej.
Piotr Drabarek
gitara klasyczna, gitara jazzowa, akustyczna gitara barytonowa.
Na co dzień praktykujący lekarz ortopeda-traumatolog. Pomimo wykształcenia muzycznego traktujący muzykę jako pasję i oderwanie od ciężkiej pracy zawodowej. Obecnie zaangażowany w projekt
Bożek, Drabarek, Rodriguez Trio, Gdynia Improvisers Orchestra,Nordiac Hammond Trio,ex KIGS.
Założyciel klubu jazzowego Norda Jam Club,obecnie przerwa w związku z pandemią.
Robert Piekarski
Gitara akustyczna, gitara jazzowa, gitara klasyczna.
Z wykształcenia pedagog specjalny. Autor tekstów i muzyki. W latach 1987-2001 gitarzysta i autor niektórych kompozycji zespołu „Pod Strzechą”, z którym muzyk nagrał 3 wydawnictwa muzyczne: „Na kredyt” (1991), „Od poniedziałku” (1993), „Dziwna ta miłość” (2000). Na kolejnych 2 płytach tego zespołu – „Na przekór prognozom” (2018) i „Drogowskazy” (2021) – zaistniał już tylko jako autor tekstów i muzyki. Wykonania utworów „Pod Strzechą” z jego udziałem znajdowały się również na publikacjach muzycznych rejestrujących przebieg Festiwali Piosenki Studenckiej: YAPA, Łykend, Bazuna. Kilka tekstów Roberta zostało wykorzystanych także przez zespół Carpe Diem i umieszczonych na płytach „Teraz wiem” (2001) i „Bezczas” (2005). Gościnnie muzyk wystąpił w 2 utworach na płycie Starego Dobrego Małżeństwa „Memorabilia” (2016).